untitled-1380715-m (1)Jaki jest przepis na udane życie intymne? Wiele osób wychodzi z założenia, że stałe relacje z jednym partnerem szybko zmieniają się w seksualną rutynę. Czy tak musi być? Nie, wystarczy jedynie wprowadzać różnego rodzaju urozmaicenia. A wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne. Metod wystarczy tak naprawdę nawet na kilkadziesiąt lat małżeństwa. Niezbędne jednak okażą się gadżety erotyczne, które wcale nie muszą być wyuzdane i bezpruderyjne. W dziedzinie gadżetów nie bez powodu coraz większą popularnością cieszą się gry erotyczne.

Czym są gry erotyczne?

Gry erotyczne najczęściej mają postać gier planszowych, choć zdarzają się też takie, z których można korzystać za pomocą komputera. Można wyróżnić zarówno gry bardzo odważne, nawet takie, które wymagają otwartości na różne eksperymenty seksualne, jak i gry o subtelnie erotycznym zabarwieniu. Dzięki temu można dobrać taką, która będzie odpowiednia do stażu związku, a ponadto mieszcząca się w granicach seksualnych możliwości i upodobać osób z niej korzystających.

Na czym polegają gry erotyczne?

Główna idea gier erotycznych – bez względu na ich charakter – jest zawsze ta sama. Gadżet ten ma na celu stworzenie intymnej relacji, wprowadzenie erotycznej, czasem nawet romantycznej, atmosfery. To doskonały sposób na nietypową grę wstępną. W związku z tym każda gra erotyczna jest swoistym dialogiem kochanków, a zwłaszcza ich ciał. To najczęściej zadania do wykonania, które odnoszą się do sfery seksualnej. Zadania potrafią być bardzo zróżnicowane. Mogą to być po prostu nacechowane erotyzmem słowa, jak i wykonanie striptizu, rozebranie się czy wykonanie konkretnej czynności z partnerem – począwszy od delikatnych pocałunków i masaży, a skończywszy na wyuzdanych pozycjach seksualnych.

Cel gier erotycznych?

Każda gra erotyczna ma swoje zakończenie. Jak na grę przystało, jest tu osoba zwycięska oraz przegrana. Bardzo często zgodnie z instrukcją osoba przegrana musi spełnić erotyczną fantazję tego, kto wygrał. Jednak czy tak naprawdę w tej grze jest ktoś przegrany? Jeśli gramy z kimś, kogo kochamy i komu ufamy, możemy być pewni, że nie będzie kazała nam wykonywać czynności, która będzie sprzeczna z upodobaniami i przekonaniami. Ponadto, czynność seksualna powinna być przyjemnością dla każdej ze stron, nie mówiąc już o satysfakcji ze spełnienia fantazji erotycznej partnera. Bo w grach erotycznych tak naprawdę nie chodzi o to, by wygrać, lecz o to, by zbudować atmosferę pełną erotycznego napięcia oraz po to, by skosztować z partnerem czegoś nowego i intensywnego.

Jak wybrać grę erotyczną?

Szeroki wybór gier erotycznych można znaleźć nie tylko w sex shopach, ale i w sklepach internetowych – nawet na popularnych portalach aukcyjnych. Zakupy przez Internet z pewnością będą bardziej komfortowe dla osób, które wstydzą się nie tylko przekroczyć próg sklepu erotycznego, ale też prosić sprzedawcę o poradę. W Internecie można spokojnie przejrzeć wszystkie tytuły, przeczytać ich instrukcję i dopiero wtedy zamówić odpowiednią grę, która przyjdzie prosto do domu dyskretnie zapakowana.

Gra erotyczna to również sposób na to, by przełamać swoje granice i przekroczyć konwenanse. Jednak jeśli nie czujemy się na sile prowadzić wyuzdane zadania erotyczne (co może wynikać także z krótkiego stażu aktualnego związku), możemy wybrać taką, która oferuje bardziej zmysłowe niż erotyczne zadania. Ciekawą opcją są gry, w których każdy z partnerów losuje zadanie na najbliższy dzień/tydzień. Może to być przygotowanie romantycznej kolacji, kąpieli, podarowanie kwiatów czy prawienie komplementów. To ciekawy sposób dla par, które chciałyby przypomnieć sobie, jak to było na początku związku. Ale nie brakuje też gier, które mają jeden cel – pójść do łóżka. Często producenci dołączają potrzebne podczas wyuzdanych zabaw gadżety, np. kajdanki lub pejcz. Takie gry gwarantują noc, którą kochankowie zapamiętają na długi czas. Warto zaznaczyć, że gry erotyczne są coraz chętniej kupowanym gadżetem w formie prezentu – szczególnie z okazji wieczora panieńskiego bądź rocznicy ślubu.