c-seks-po-mastektomii-109-96Seks to jedna z większych przyjemności, jaka może nas w życiu spotkać. Na początku związku zawsze jest pełen emocji, różnorodnych pozycji i ochoty, która zdaje się nigdy nie przemijać. Wraz z upływem czasu umiejętność czerpania z niego radości zdaje się jednak stawać się coraz mniejsza. Podpowiadamy co zrobić, aby seks był nadal prawdziwą przyjemnością.

To nie tylko ciało, ale również emocje

Aby seks sprawiał nam prawdziwą przyjemność, musimy uświadomić sobie, że to nie tylko sama fizyczność, ale również zamknięte w naszej głowie emocje. Seks nie będzie przynosił nam satysfakcji (albo wręcz nie będziemy mieli na niego ochoty), jeżeli nasz związek nie będzie pielęgnowany. Z partnerem trzeba rozmawiać, spędzać w nim wspólnie czas. Tylko wtedy seks ma szansę dopełnić to, co udało się nam zbudować i nigdy się nam nie znudzi.

Dodatkowe warunki

Koniecznie pamiętać również o tym, że seks będzie sprawiał przyjemność, jeśli zadbamy o komfort własny i partnera. W przypadku kobiet bardzo ważna jest pewność, że nie pojawi się nieplanowana ciążą. Koniecznie trzeba więc mieć na uwadze antykoncepcję. Największy komfort dają kobiecie tabletki lub plastry antykoncepcyjne, które cechuje ogromna skuteczność. Wyraźnie trzeba jednak powiedzieć, że antykoncepcja to nie tylko sprawa kobiety. Odpowiedzialny i kochający mężczyzna zadba o to, aby jego partnerka miała w czasie zbliżenia zapewniony komfort.

Na atmosferę w sypialni w istotny sposób wpływa również śpiące za ścianą dziecko czy teściowa, która w każdej chwili może wejść do pokoju. Warto raz na jakiś czas zdecydować się na pozostawienie dziecka pod opieką rodziców, wyjechanie na kilka dni w przyjemne miejsce. Seks od razu na tym zyska.

W przypadku kobiet seks „siedzi” w głowie. Jeżeli kobieta zamartwia się jakimiś problemami, bardzo trudno jest się jej rozluźnić, a to z kolei przyczynia się do mało przyjemnego seksu. Jeśli wiesz, że twoja partnerka ma właśnie jakieś problemy, nie namawiaj jej na zbliżenie, a raczej porozmawiaj z nią, daj jej poczucie, że wspierasz ją w każdej sytuacji. Dzięki temu będzie mogła się zrelaksować, a szanse na seks będą większe.

Jak się rozgrzać?

Mężczyzna jest do seksu gotowy bardzo szybko. W przypadku kobiet wymagane jest jednak odpowiednie przygotowanie. Gra wstępna jest więc obowiązkowym elementem każdego zbliżenia. Pary rozgrzewają się w różny sposób. Niektóre biorą wspólną kąpiel, inne tańczą razem, a jeszcze inne decydują się na obejrzenie filmu erotycznego. To, na co się zdecydujecie uzależnione jest oczywiście od waszych indywidualnych preferencji. Zasada jest jednak jedna – nie należy nic robić na siłę i wbrew sobie. Zmuszanie się do nieakceptowanych praktyk i zachowań seksualnych nie jest drogą do udanego seksu ani tym bardziej udanego związku. Wszystkie podejmowane zachowania erotyczne muszą być akceptowane przez obie strony. Żadna ze stron nie powinna robić nic niezgodne z własnymi oczekiwaniami tylko po to, aby zadowolić partnera. Prędzej czy później doprowadzi to bowiem do erotycznej katastrofy, która skończyć może się nawet rozpadem związku.