pobrany plik (6)Początek związku to zazwyczaj udany seks, na który obie strony zawsze mają ochotę. Z czasem jednak temperatura w sypialni zaczyna spadać. Można sobie jednak z tym poradzić. Wystarczy zastosować się to kilku prostych rad.

Zmiany

Początek związku to prawdziwe motyle w brzuchu. Partnerzy, a zwłaszcza kobiety, przez lata wspominają pierwszy namiętny pocałunek czy pierwszy wspólny seks. Zazwyczaj wydarzeniom tym towarzyszy masa pozytywnych emocji, do których chcielibyśmy wrócić nawet po wielu latach. Po upływie kolejnych lat związek, a także życie erotyczne, przechodzą kolejne przemiany. Dotyk partnera nie robi już tak wielkiego wrażenia, a seks bywa nieraz nudny. Pojawia się pytanie, czy tak naprawdę musi się stać? Przy odrobinie wysiłku ze strony partnerów – na pewno nie.

Postaw na zmianę

Zazwyczaj kochacie się przy zgaszonym świetle, wybierając pozycję misjonarską? Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na coś, czego już dawno nie robiliście. Postaraj się zainicjować inną pozycję niż zawsze, zaskocz partnera tym, że tym razem nie zgasisz światła i nie będziesz naciągać na siebie kołdry. Z pewnością będzie to dla niego miła odmiana. Każda kobieta powinna zdać sobie sprawę z tego, że mężczyźni są wzrokowcami i uwielbiają w czasie zbliżenia patrzeć na swoje kochanki. Trudno natomiast to zrobić w momencie, kiedy kobieta zawsze każde zgasić światło.

Pobudź zmysły

Aby wprowadzić do sypialni powiew nowości i nieznanych dotąd doznać (albo takich, o których już się zapomniało), warto ograniczyć działanie niektórych zmysłów. Świetnym rozwiązaniem okazuje się być zasłonięcie oczu (swoich albo partnera). Zasłonięte oczy sprawiają, że o wiele silniej odbieramy inne bodźce, zwłaszcza dotyk. Każde dotknięcie naszego ciała będzie więc wzbudzać w nas niesamowite emocje i przybliżać nas do upragnionego orgazmu. Świetnym pomysłem jest zamienianie się rola – raz to ty miej zasłonięte oczy, innym razem zasłoń je swojemu partnerowi. Jeżeli jesteście odważni, możecie także zdecydować się na przykład na związanie rąk. Takie z pozoru niewinne zachowania doda przygodom łóżkowym pikanterii i sprawi, że zaczną one cieszyć na nowo.

Planuj

Seksuolodzy mówią, że seks należy zaplanować (oczywiście nie zawsze – spontaniczność również jest ważna). Warto zadbać o to, aby w ciągu dnia znalazł się czas na bycie razem, którego nic nie zakłóci. Dobrze jest odłożyć wszystkie sprawy na drugi plan, zadbać o to, aby nikt wam nie przeszkadzał. Dobry seks musi się także dobrze zacząć. Przygotuj więc pyszną kolację przy świecach, zadbaj o dobrą muzykę, którą lubicie oboje. Może to być na przykład przebój, którzy kojarzy się wam z waszym pierwszym razem czy inną przyjemną i wspólnie spędzoną chwilą. Po zbliżeniu natomiast nie uciekajcie od razu spać. Przytulcie się do siebie, cieszcie się swoją bliskością. Czasem jest to również dobry moment na to, aby ze sobą porozmawiać. Rozmowa jest bowiem najlepszą drogą do rozwiązania większości problemów. Nigdy nie należy o tym zapominać. Dzięki temu uda się wam cieszyć udanym seksem przez długi czas.