sobota , 25 Czerwiec 2016
Nowe
You are here: Home » Antykoncepcja

Category Archives: Antykoncepcja

Antykoncepcja dla każdego

nuvaring

W krajach Trzeciego Świata istnieje dość duży przyrost naturalny, jednak z uwagi na warunki w jakich żyją ludzie, jest również bardzo duża umieralność. Dlatego właśnie wszelkie organizacje robią co mogą by móc pomóc w rozwiązaniu właśnie tego poważnego problemu. Dość dużym kłopotem jest również rozprzestrzenianie się chorób wenerycznych, co również przyczynia się do śmierci. W naszym świecie dostęp do antykoncepcji ... Read More »

Antykoncepcja nie tylko dla kobiet

condom-59639_1280

Antykoncepcja zazwyczaj kojarzy nam się tylko z kobietami i to właśnie kobiety przywiązują do niej największą uwagę. Nie ma się zresztą czemu dziwić – jeśli same nie będą myślały o konsekwencjach jakie niesie za sobą seks, to potem mogą niestety pozostać same z jego skutkami, czyli z dzieckiem. Rozpatrując temat antykoncepcji należy zacząć przede wszystkim od udzielenia sobie odpowiedzi na ... Read More »

Sposoby kontroli zapłodnienia

condom-116680-m

Większość już bardzo młodych ludzi ma świadomość, że popędliwość seksualna i zainteresowanie przeciwną lub tą samą płcią jest czymś całkowicie naturalnym i prędzej czy później dojść musi do skonsumowania związku między dwojgiem ludzi. Coraz modniejsze staje się jednak także przygodne spędzanie ze sobą czasu wyłącznie dla przyjemności płynącej z kontaktów cielesnych i przybywa ludzi, którzy żyją w wolnych związkach, wymieniając ... Read More »

Antykoncepcja wczoraj i dziś

sad-condom-1245131-m

Przez wiele lat uprawianie seksu i zachodzenie w ciążę było niemal naturalnie ze sobą połączone i dla ludzi dość jasnym było, jak może skończyć się chwila słabości i uniesienia. Jedynym sposobem na ewentualne ograniczenie ryzyka zapłodnienia kobiety znanym przez tysiące lat był stosunek przerywany. Nie trzeba było wielu znawców, aby dojść do wniosku, że to nasienie wyrzucane z prącia samca ... Read More »