persons-768683_1280Pierwszy raz może być udany. Jednak o czym należy pamiętać aby tak się stało. Z pewnością to musi być świadoma decyzja. Plan pierwszego razu to już niemalże połowa naszego sukcesu. Co oznaczać może ten ,,świadomy plan”? Z pewnością to, że może on występować po osiągnięciu fizycznej a także psychicznej dojrzałości. Ta pierwsza to mniejszy problem. Gorzej już może być z psychiczną dojrzałością. Co ona może oznaczać. Na pewno każdy człowiek to inna jednostka i ten czas występować może w innym momencie. Każdy psychiczną dojrzałość osiągać może w innym czasie.

Aby świadomie decydować się na pierwszy trzeba zapoznać się z tymi pytaniami, które mogą rozwiać wszelkie wątpliwości czy to teraz jest odpowiedni moment na współżycie seksualne.

Każdy może mieć pewne informację na temat anatomii płci przeciwnej. Można się opierać na różnego rodzaju filmów dla dorosłych, książkach o anatomii człowieka a także wiadomości z Internetu czy telewizji. Jednak czy w rzeczywistości to będzie wystarczać. Bardzo duża liczba młodych osób, które dopiero co chcą wkraczać w swoje pierwsze życie seksualne może mieć zupełnie inne zdanie na temat tego jak wyglądają poszczególne intymne części ciała u kobiety i u mężczyzny zgodnie z filmami i informacjami w sieci. Zazwyczaj młodzi chłopcy po raz pierwszy przekonywać się mogą o tym, że piersi kobiet są mało symetryczne. Natomiast dziewczyny okazywać mogą wielkie zdziwienie gdy męskie przyrodzenie może być takie krótkie, małe etc. W filmach wszystko inaczej może wyglądać. Zarówno chłopak i dziewczyna są zdziwieni tym faktem, że wytrysk to nie tak obfity ,,strzał” jak w tych filmach dla dorosłych. Trzeba jasno powiedzieć, że taką wiedzę zdobywać trzeba już w praktyce. Jednak teraz, można zdać sobie sprawę z tego iż takie złe nawyki a także nierealne wiadomości w tej kwestię doprowadzać mogą do niepotrzebnych stresów a także tego, że wspólny pierwszy raz okazać się będzie prawdopodobnie nieudany.

Warto zadać sobie kolejne pytanie, czy to już ten moment i czy można być na to gotowym w tej chwili. Bardzo dużym hamulcem dla tych wszystkich osobach wybierających ten pierwszy raz może być presja otoczenia a także własna ciekawość. Bardzo często to stres związany z tym że znajomi już dawno za tym a my dalej chodzić będziemy z ,,etykietką, prawiczek, dziewica”. Już takie małe wątpliwości to znak tego, że ten czas nie może być odpowiednim. Warto zaczekać w tej kwestii dylematu.

Czy decyzja o współżyciu jest odpowiedzialna. Bardzo ciężko czerpać przyjemność z seksu kiedy ma się ciągły strach o to, że już po pierwszym razie zajść można w ciąże. Pierwszy raz w młodym wieku to musi być odpowiedzialna i rozsądna decyzja. Należy pamiętać o zabezpieczeniach takim jak, prezerwatywa a także w razie dodatkowej ochrony to na pewno tabletki antykoncepcyjne.

Może bardzo przyziemna kwestia ale pytanie, które miejsce to właściwa strefa do pierwszego razu. Nie należy o tym zapominać. W trakcie tego pierwszego razu duże znaczenie odgrywać może czas a także świadomość o bezpieczeństwie. Nie można doprowadzać do takiej sytuacji, że po kilku minutach ktoś nagle niespodziewanie wchodzić będzie do schodach do waszego pokoju.