0002GZ5AJWX085YH-C116-F4Chyba każdej z pań zdarzyło się chociaż raz trafić na tego niewłaściwego mężczyznę. Powody nieudanej relacji były różne i nie zawsze leżały po obu stronach. Czasami mógł to bowiem być tak zwany toksyczny mężczyzna, w przypadku którego od początku było wiadomo, że ze związku nic nie będzie. Przedstawiamy typy toksycznych mężczyzn, których każda kobieta powinna unikać.

Narcyz

Ten mężczyzna zachwyca w pierwszym momencie swoją ogromną charyzmą i bardzo dużą atrakcyjnością fizyczną. Jednocześnie nieustannie w rozmowie podkreśla, że poznał jakiegoś aktora czy reżysera, a sam posiada wybitne zdolności. Większość jego uwagi koncentruje się na własnym wyglądzie – chętnie chodzi do solarium, kupuje kremy do pielęgnacji twarzy, przykłada baczną uwagę do tego, w co się ubiera. Zwraca uwagę również na wygląd swojej partnerki, który zdaje się być dla niego ważniejszy niż jej intelekt. To, jak jest ona ubrana ma dla niego znaczenie zwłaszcza wtedy, kiedy gdzieś z nią wychodzi. Stawia na najlepsze ciuchy i ma poczucie, że brak przysłowiowej metki to prawdziwy powód do wstydu. Taki mężczyzn ma do perfekcji opanowaną sztukę manipulacji. Każdą przekazaną mu przez ciebie informację wykorzysta przeciwko tobie. Nie lubi, kiedy mówisz o kimś innym, raczej nie zmieni swoich planów, by ci pomów. Związek z nim i tak nie ma przyszłości.

Tyran

W początkowej fazie relacji imponuje ci jego zdecydowanie i stanowczość. To on podejmuje za ciebie wszystkie decyzje, nie pozwala ci nawet wybrać potrawy, którą chcesz zjeść w restauracji. Krytykuje wszystkich, o wszystkich wypowiada się w sposób negatywny. Ma bardzo silną potrzebę kontroli ciebie – nieustannie do ciebie dzwoni i śle wiadomość typu SMS, a kiedy od razu nie otrzymuje odpowiedzi reaguje złością i frustracją. Zależy mu na tym, aby doskonale poznać rozkład twojego dnia – kiedy nie chcesz mu o czymś powiedzieć, wpada w furię. Bardzo nie lubi, kiedy nawiązujesz jakiekolwiek relacje z innymi mężczyznami. Niechętnie spotyka się z innymi ludźmi, uważnie obserwuje, jak odnosisz się do innych mężczyzn. Początkowo taki mężczyzna może dawać kobiecie bardzo duże poczucie bezpieczeństwa. Z czasem jednak jego wszechobecność staje się bardzo męcząca. Ze związku z takim typem mężczyzny jest bardzo trudno wyjść.

Maminsynek

To typ mężczyzny bardzo wrażliwego. Ma w sobie również bardzo dużo uroku. Ma ogromne poczucie humoru, jest bardzo inteligentny. Jednocześnie pozwala żebyś to ty decydowała – nie potrafi nawet samodzielnie wybrać potrawy w restauracji. Podjęcie jakiejkolwiek decyzji sprawia mu naprawdę ogromną trudność. O swojej matce mówi bardzo często i chętnie. Ton wypowiedzi może być jednak zarówno pozytywny, jak i negatywny. Istotne jest jednak to, że każdą rozmowę prowadzi sprowadzić właśnie do tego tematu. Początkowo w relacji z takim mężczyzną kobieta może czuć się doskonale rozumiana. Z czasem jednak zaczyna pojawiać się stała obecność jego matki mimo tego, że jesteście sami. Taki związek również nie ma przyszłości. Nie da się bowiem tworzyć udanego związku z trójkącie.