Większość już bardzo młodych ludzi ma świadomość, że popędliwość seksualna i zainteresowanie przeciwną lub tą samą płcią jest czymś całkowicie naturalnym i prędzej czy później dojść musi do skonsumowania związku między dwojgiem ludzi. Coraz modniejsze staje się jednak także przygodne spędzanie ze sobą czasu wyłącznie dla przyjemności płynącej z kontaktów cielesnych i przybywa ludzi, którzy żyją w wolnych związkach, wymieniając się regularnie partnerami i próbując nowych konfiguracji w łóżkowym życiu. Te nowe czasy musiały zaowocować także stworzeniem nowych metod antykoncepcyjnych, które zdecydowanie bardziej odpowiadałyby potrzebą współczesnego, znacznie bardziej aktywnego seksualnie i odważnego społeczeństwa. Popularny przez tysiące lat stosunek przerywany przestał być jakimkolwiek rozwiązaniem w momencie, gdy nauki medyczne uświadomiły ludziom, że do poczęcia może dojść na długo przed orgazmem i wytryskiem, gdyż często już w trakcie stosunku drobne ilości nasienia wydostają się do ciała kobiety i przy odrobinie szczęścia mogą trafić na podatny grunt. Przez długie lata alternatywną wersją dla tego zgodne z boskimi prawidłami sposobu zabezpieczania się był kalendarzyk małżeński – a więc notatnik, w którym za pomocą odpowiednich pomiarów kobieta była w stanie w przybliżeniu wyliczyć swoje dni płodne oraz niepłodne. Tak jak w pierwszym przypadku – metoda ta okazała się przy obecnym stanie wiedzy bardzo nie wystarczająca i co najwyżej może dziś stanowić uzupełnienie dla znacznie skuteczniejszych i nowoczesnych form antykoncepcji.

Nowoczesne rozwiązania nowoczesnych ludzi

Zmiana stylu życia i kompletnie nowe obyczaje seksualne, większa dowolność wyboru nowych partnerów, a także szybsze przechodzenie w związku do konsumpcji, nałożyło na wszystkie firmy związane z farmacją i medycyną konieczność poszukiwania kompletnie nowych metod zabezpieczania ludzi przed zachodzeniem w ciążę, a także przenoszeniem chorób drogą płciową. W związku z tym dość szybko opracowano takie metody jak chociażby prezerwatywa – najskuteczniejszy jak do tej pory środek stosowany przez mężczyzn. Założenie gumowej czy silikonowej prezerwatywy na prącie pozwala nie tylko zabezpieczyć się przed chorobami wenerycznymi, ale także zatrzymuje w 99% przypadków nasienie w specjalnie zaprojektowanym zbiorniczku. To idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych par, które nie uprawiają ze sobą seksu regularnie i nie potrzebują stałego zabezpieczenia – a do tego absolutnie nieodzowny element wyposażenia portfela każdego mężczyzny, który szuka partnerki na jedną noc lub po prostu chce być przygotowany zawsze na różne ewentualności. Nie oznacza to jednak, że naukowcy porzucili próby stworzenia idealnego rozwiązania dla ludzi uwielbiających seks i pragnących cieszyć się nim bez najmniejszych ograniczeń i zastanawiania się, czy ma się niezbędne prezerwatywy czy też nie – i odpowiedzią na tę potrzebę okazały się preparaty antykoncepcyjne dla kobiet.

Gdy to kobieta jest bezpieczna

Przez wiele lat to prezerwatywa górowała na seksualnych salonach a także sprzedawała się absolutnie najlepiej, jednak od kilkunastu lat bardzo aktywnie rośnie rynek antykoncepcji hormonalnej dla kobiet. Wokół tego sposobu kontrolowania zapłodnienia narosło przez dekady wiele mitów i legend, co niestety rzutuje na ich odbiór, ale niewątpliwie jest to jedna z najbardziej skutecznych i wygodnych metod, które pozwalają zapanować nad swoim organizmem i na drodze chemicznego oddziaływania ograniczyć swoje możliwości rozrodcze. Często hormonalne środki ginekolodzy przepisują kobietom mającym inne problemy natury rozrodczej czy też dermatologicznej, ale mimo wszystko głównym zastosowaniem terapii hormonalnej jest sprawienie, by kobieta nie mogła zajść w ciążę. To pozwala na uprawianie seksu wielokrotnie, bez konieczności sięgania po jakiekolwiek inne metody jak prezerwatywa czy przerywany stosunek – można więc skupić się wyłącznie na przyjemności a penis bez prezerwatywy jest w stanie podnieść jakość sensualnych doznań zarówno dla partnera jak i partnerki. Ta dowolność wybierania czasu i miejsca na zbliżenie sprawia, że hormonalne środki zapobiegania ciąży stają się coraz modniejszym sposobem na bezpieczne wejście w dojrzałość płciową.