Nie jest zaskoczeniem, że ludzie pruderyjni i bardzo zachowawczy w swoich poglądach na życie intymne, mający bardzo słabe libido lub zerowe oczekiwania seksualne, czują się zbulwersowani za każdym razem, gdy dochodzi do ich świadomości, że istnieją pewne grupy, które bawią się w łóżku w zupełnie nieoczekiwany sposób. Istnieje wiele bardzo różnych orientacji seksualnych i świat nie dzieli się wyłącznie na homoseksualistów czy heteroseksualistów. Jest wielu ludzi, którzy nie czują popędliwości seksualnej do żadnej z płci i podniecają się wyłącznie na widok zwierząt. Do tego śmiało doliczyć można bardzo pokaźną grupę fetyszystów, np. stóp, czyli w tym przypadku ludzi wybierających zdecydowanie piękne kobiece stopy ponad resztę jej nawet bardzo ponętnego i nagiego ciała. Jeśli więc dla większości osób atrakcyjne w kobiecie wydają się tylko jej nogi i piersi czy pośladki, chętnie ulegają one przekonaniu o tym, że wszyscy inni mający słabość chociażby do stóp, odbiegają od normy. Tym czasem zainteresowanie seksem nie powinno ludzi dzielić, gdyż jest absolutnie wspólne dla wszystkich ludzi i społeczności, bez względu na język, kulturę oraz wiarę. Dzisiejszy świat daje po prostu możliwości wyjścia z cienia tym wszystkim ludziom, którzy mają nieco odmienne zainteresowania łóżkowe i wcześniej nie mieli w jaki sposób o nich powiedzieć swojemu otoczeniu.

Dla każdego coś erotycznego

Szczególnie istotnym elementem popularyzacji tematyki seksualnej w mediach stały się portale internetowe, które najpierw dość nieśmiało zaczęły udostępniać za darmo materiały z delikatną erotyką i kobiecymi aktami, by z czasem wraz z zainteresowaniem odbiorców wprowadzać coraz bardziej zróżnicowaną tematykę. Aktualnie na najpopularniejszych stronach www o tematyce erotycznej znaleźć można kilkadziesiąt kategorii, które w bardzo wyraźny sposób pokazują, co najbardziej podnieca współczesnych Internautów. Co ciekawe, pomijając pewne charakterystyczne zainteresowania co do koloru skóry, większość ludzi szuka w sieci dokładnie tego samego, co pokazuje jak uniwersalne są potrzeby erotyczne człowieka i że tak naprawdę niewiele zmienia się w jego erotycznej świadomości na przestrzeni kolejnych tysiącleci. Kategorie, które pojawiają się na stronach tego typu najczęściej to takie uwzględniające wiek – są więc dziewczyny „barely legal”, a więc przed osiemnastym rokiem życia i „teens” a więc nastolatki uczące się jeszcze w szkołach. Osobną grupę stanowią studenci, którzy chętnie przełamują najróżniejsze seksualne tabu i specjalizują się przede wszystkim w dostarczaniu lubieżnych materiałów z masowych imprez w akademikach, gdzie prawie wszyscy są nadzy i nie ma żadnych reguł co do współżycia. Nie brakuje bardzo popularnych „MILF”, a więc młodych mam, które wyglądają niemniej seksownie niż najpiękniejsze modelki oraz kategoria „Cougar”, do której trafiają także piękne, ale przeważnie już po czterdziestym roku życia. Nie tylko data urodzenia wpływa jednak podniecająco na zainteresowanie seksem.

Stały napływ nowych pomysłów

Rynek materiałów pornograficznych i filmów erotycznych przynosi dzisiaj niebagatelne dochody wszystkim jego uczestnikom, więc należy zrozumieć, dlaczego tak szybko pojawiają się nowe portale adresowane do zupełnie innych grup wiekowych. Moda na konkretne pozycje seksualne czy styl narracji w filmach erotycznych zmienia się tak samo jak moda na telefony komórkowe i ubrania. To, co podoba się ludziom urodzonym w roku 2000, gdy patrzą na seks dwójki ludzi, wcale nie podoba się tym urodzonym i wychowanym dekadę później. Dlatego przeważnie jeden portal z materiałami erotycznymi dość szybko otwiera dziesiątki innych portali, zmieniając nieco charakterystykę kategorii i profil działalności. Aktualnie coraz popularniejsze stają się materiały z seksem grupowym a także zjawisko swingu, a więc wymieniania się partnerami między znajomymi lub obcymi sobie uczestnikami umówionej orgii. W dużych miastach i liberalnych środowiskach nikogo nie dziwią już takie zjawiska i mówi się o nich wprost, więc pojawia się także rosnące zapotrzebowanie na filmy przedstawiające świat tego typu zabaw i rozkoszy.