oms0-obalamy-mity-na-tem-21b811b,465,310,1,0To, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy to fakt, że istnieje ogromna ilość przekonań i poglądów na temat seksu, które wszyscy mamy i zabieramy je ze sobą do każdego kontaktu seksualnego. W przeważającej części, nie jesteśmy świadomi swoich szczególnych uprzedzeń i oczekiwań i w ten sposób możemy zniszczyć swoje doświadczenia seksualne.

Oto kilka mitów.

1. Seksualne fantazje są przeszkodą w intymności

Wiele osób ucieka się od konieczności tego, by zrealizować swoje najlepsze doświadczenia seksualne, które mogą mieć, ponieważ wierzą, że fantazja powinna ograniczać się do masturbacji i nie powinna stanowić aspektu seksu partnerskiego. To nie może być dalsze od prawdy. Wybór, to czy i kiedy podzielić prywatny pragnienie z partnerem może być dobrą opcją. To poznawanie tego, co Cię kręci i odkrywanie własnego potencjału, aby wyrazić swoją seksualność. Nie jest niczym niezwykłym dla kobiety, że ma pewne problemy z osiągnięciem orgazmu z partnerem z powodu niedostatecznego pobudzenia psychicznego. Pewnie wie, jak uzyskać orgazm przez masturbację, ale czuje się zbyt winna wejść w sferę fantazji, gdy jest ze swoim partnerem. Zdolność do intymności jest wzmocniona przez siebie wzrost zaufania i niepohamowanej ekspresji i komunikacji.

2. Penetracja jest celem seksu

Koncentrując się na miejscu, a nie podróży – to ciężar,, który biorą na siebie ludzie na żądanie. Penetracja wszakże jest tylko częścią w znacznie szerszym zakresie możliwości seksualnych. Penetracja jest często centrum seksu, ale ustne i ręczna aktywność seksualna może być co najmniej tak miła – i często bardziej – satysfakcjonujące dla kobiety. Podczas gdy sam fakt penetracji jest postrzegany jako „cel” seksu, gra wstępna staje się czymś, co prowadzi do odpowiedniego aktu seksualnego, a nie jest przyjemnością samą w sobie. Kiedy seks jest zredukowany do pójścia pędem ku temu by uzyskać wytrysk mężczyzny poprzez penetrację, to nic dziwnego, że tak wiele osób uważa seks za coś, co jest nudne.

3 Więcej seksu oznacza lepszy seks

Jakości w porównaniu z ilością seksu może być różna w różnych czasach. To jest nierealne, że seks zawsze będzie oszałamiający i wymaga znacznych inwestycji czasu i wysiłku. Różnorodność jest kluczem. Utknięcie w przewidywalny rutynowych stosunkach sprawia, że ilość i jakość będą cierpieć. Jesteśmy otoczeni przez dezinformacje na temat seksu. Badania, które mówią nam, jak często każdy uprawia seks stają się metodą ustalania fałszywej normy aktywności seksualnej, która nie jest dobra.

Jakość może ucierpieć, jeśli jesteś zbyt pochłonięty ilością swoich doświadczeń seksualnych. Wielu ludzi czuje się pod presją, aby mieć dużo okazji do seksu, ale to nie znaczy, że mają zamiar być lepszym kochankiem lub decydują się na lepszy seks. Oznacza to jedynie, że mają więcej seksu.