Coraz więcej Polaków ma kłopoty w łóżku. Nie każdy się do tego otwarcie przyznaje, ale tak się właśnie dzieje. Wiele osób mówi, że seks nie jest najważniejszy. Pewnie mają rację, jednak bez miłośni fizycznej większość związków nie jest w stanie przetrwać próby czasu. W rodzinach, gdzie ma miejsce podobna sytuacja coraz częściej panują tak zwane „ciche dni”. Napięć i gęstej atmosfery nie brakuje, a co najgorsze dorośli kompletnie nie wiedzą, jak sobie poradzić z daną sytuacją. Najgorzej jest wtedy, kiedy mijają kolejne tygodnie, a żadna z osób nie podejmuje stosownych kroków w celu rozwiązania tej sytuacji. Co robić w takich momentach? Jak sprawić, aby kłopoty łóżkowe były tylko niemiłym wspomnieniem?
Warto podkreślić, że kłopoty łóżkowe mają swoje różne źródła. Najczęściej ich przyczyną jest stres. Mężczyźni są bardzo zabiegani i zmęczeni. Pracują od rana do nocy, aby zapewnić byt swojej rodzinie. To niestety przekłada się negatywnie na ich sprawność seksualną. W związku z tym, stosunki stają się coraz krótsze i rzadsze. Obie strony w związku mają mniejszą ochotę na seks, co zazwyczaj nie kończy się dobrze. Dużo osób żyje też w ciągłym pośpiechu i zwyczajnie brakuje im czasu na miłość fizyczną. Innym powodem problemów łóżkowych jest wiek. Nie ma co się oszukiwać, im jesteśmy starsi tym pewne sprawy wychodzą nam gorzej, niż wcześniej. Mężczyźni są tym faktem podłamani i nie mają tak często ochoty na seks, jak to miało miejsce wcześniej. Bardzo duże znaczenie w tym kontekście mają różne kłopoty zdrowotne, które mogą wpływać na tę kwestię. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Warto podkreślić, że nie chodzi tylko o dolegliwości stricte związane z narządami płciowymi. Każde schorzenie może negatywnie odbijać się na jakości naszego życia seksualnego.
Jak sobie radzić z takimi kłopotami? Na pewno nie można bezradnie czekać na to, aż sytuacja sama się wyjaśni i wyklaruje. Najczęściej kłopoty nie mijają, a wręcz się pogłębiają. To oczywiście nie jest pozytywna sytuacja i trzeba zrobić wszystko, aby nie dopuścić do jeszcze większych problemów, niż na początku. Najlepiej po prostu skorzystać z pomocy fachowca w tej dziedzinie. Sporo zależy od tego, w czym dokładnie tkwi problem. Naszym jednak zdaniem warto umówić się na wizytę do seksuologa, aby ten doradził co zrobić w celu polepszenia jakości miłości fizycznej w relacji pomiędzy kobietą, a mężczyzną. Czasami warto udać się też do psychologa. W wielu dziedzinach naszego życia wszystko rozgrywa się w głowie. To centrum dowodzenia, które decyduje o praktycznie wszystkim. Odpowiednia terapia powinna pomóc także na sprawy łóżkowe. Można się tam udać samemu albo z drugą osobą w związku.
Sporo osób tego nie robi, ponieważ najzwyczajniej w świecie się wstydzą. Trzeba jednak pokonać to uczucie, ponieważ dzięki temu można poprawić swój seks i wpłynąć na lepszą jakość całego życia. To chyba ważniejsze, niż wstyd podczas opowiadania o swoich kłopotach łóżkowych. Warto jak najwcześniej skorzystać z pomocy fachowca i wcześniej cieszyć się życiem na nowo!