person-couple-love-romantic-largeNa początku związku większość par cieszy się naprawdę fantastycznym seksem. Jest on nie tylko częsty, ale również naprawdę urozmaicony. Z czasem jednak sytuacja zaczyna wyglądać nieco inaczej – pojawia się znudzenie. Ci, którzy nie chcą, aby taki stan trwał stale, zastanawiają się nad tym, co można z tym zrobić. Podpowiadamy, jak podnieść temperaturę w sypialni, aby seks znowu sprawiał autentyczną radość.

Komu to się zdarza?

Niektóre osoby są przekonane, że temperatura w sypialni spada tylko wtedy, kiedy w związku dzieje się coś złego. Tymczasem okazuje się, że nic bardziej mylnego. Z takim problemem borykają się również naprawdę udane związki. Jest to jak najbardziej naturalny proces, z którym można sobie jednak poradzić. Oczywiście wymaga to zaangażowania ze strony obojga partnerów.

Postaw na zmianę

Większość par znajduje jedną – dwie pozycje, które sprawiają im największą przyjemność lub są dla niej najwygodniejsze. Kochanie się za każdym razem w taki sam sposób to jednak nie droga do tego, aby atmosfera w sypialni zawsze była gorąca. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni potrzebują zmian w sypialni. Nie warto więc ograniczać się jedynie do kilku pozycji. Chcąc podnieść temperaturę, która nieco opadła, warto więc zdecydować się na nowe pozycje. Nie macie na nie pomysłu? Wystarczy sięgnąć po Kamasutrę, która dostarczy wam naprawdę wiele pomysłów. Niektóre pary decydują się na wspólne oglądanie filmów erotycznych, a później odtwarzanie tego, co było pokazane w filmie. Jeżeli tylko obie strony akceptują taką zabawę, jest to naprawdę świetna propozycja idealnie pomagająca przepędzić nudę w sypialni.
Zamieńcie się rolami

Do tej pory to partner był stroną dominującą? To zawsze on inicjował zbliżenia i jednocześnie narzucał pozycje i tempo? To również może się znudzić! Warto zrobić wszystko, aby chociaż raz na jakiś czas zamienić się rolami. Tak naprawdę każdy mężczyzna marzy o tym, aby chociaż od czasu do czasu to kobieta przejęła inicjatywę w łóżku. Panie również pragną narzucać swoje zdanie. Taką zamianę rolami warto również potraktować jako doskonałą okazję, aby wprowadzić do seksu to, co czym wstydzimy się powiedzieć. Wystarczy po prostu swoje marzenia i pragnienia wprowadzić w czyn. Efekt na pewno będzie doskonały!

Miejsce inne niż zwykłe

Seks tylko w sypialni i do tego przy zgaszonym świetle? Spróbujcie chociaż raz znaleźć sobie inne miejsce. Nie musi to być zawsze łóżko. Seks świetnie udaje się na podłodze, w wannie, pod prysznicem. Wykorzystać można biurko czy kuchenny stół. Wszystko zależy od waszej fantazji, która jest przecież nieograniczona! Jeżeli zawsze kochacie się przy zgaszonym świetle, spróbujcie chociaż raz zrobić to inaczej. Jeżeli partnerka wstydzi się uprawiać seks przy pełnym oświetleniu, rozwiązaniem okazują się być świece. Dodatkowym ich plusem jest fakt, że dają miękkie, delikatne światło, w którym ciało wydaje się być bardziej atrakcyjne. Dzięki temu nawet najbardziej nieśmiała kobieta może spróbować kochać się, nie ukrywając się przed partnerem.