couple-814825_1280Ochota na seks wpisana jest w naturę człowieka. Popęd płciowy jest jednym z najsilniejszych i jego pokonanie naprawdę nie jest łatwe. Czasem jednak zdarza się tak, że ochoty na seks nie mamy w ogóle. Pojawia się pytanie dlaczego tak się dzieje i co zrobić, aby sytuacja wróciła do normy.

Kryzys w związku

Kobiety reagują niechęcią do seksu na najmniejsze konflikty w związku. Jeżeli właśnie przechodzicie z partnerem kryzys, nie dziw się, że ochota na seks zniknęła. Częste kłótnie, napięcia, nieporozumienia – to wszystko sprawia, że seks jakby przestaje istnieć. Przy czym chodzi o seks z konkretnym partnerem. Nie oznacza to, że kobieta nie ma w ogóle potrzeb seksualnych lub przestała je w ogóle odczuwać. Taka sytuacja to potencjalne zagrożenie zdradą. Trzeba pamiętać, że u kobiet udany seks zawsze tkwi w głowie. Jeżeli więc głowa nie jest wolna od problemów, w tym wypadku kryzysu w relacji z partnerem, nie ma w niej już miejsca na seks. Co robić w takiej sytuacji?

Z całą pewnością nie należy traktować seksu jako sposobu na pogodzenie się z partnerem. Na seks należy decydować się wtedy, kiedy jest między nami dobrze. Żaden długotrwały konflikt nie zostanie załagodzony tylko dlatego, że zdecydujesz się na seks z partnerem. Jedno jest pewne: do niczego nie wolno się zmuszać. Może to tylko w perspektywie jeszcze pogorszyć sytuację.

Przemęczenie i zbyt dużo pracy

Niegdyś kobiety zajmowały się tylko i wyłącznie domem. Dzisiaj większość pań pracuje i to wcale nie lekko. Do tego dochodzą obowiązki domowe: trzeba wychować dzieci, uprać, ugotować, posprzątać. Każda kobieta ma więc prawo czuć się zmęczona. A kiedy pojawia się zmęczenie, miejsce na seks znika. Kobieta zmęczona, przepracowana marzy tylko o tym, aby wreszcie położyć się spać. Spać, a nie pójść do łóżka po to, aby uprawiać z partnerem seks. Warto podkreślić, że w takiej sytuacji mężczyzna nie powinien na kobietę naciskać. Mozę natomiast zrobić wszystko, aby ta mogła się zrelaksować i odpocząć. Wtedy z pewnością ochota na seks wróci. Zamiast więc namawiać kobietę na zbliżenie, warto zabrać ją do kina, na spacer, zafundować gorącą i aromatyczną kąpiel. Kiedy kobieta się zrelaksuje, odpocznie, sama będzie dążyć do zbliżenia.

Hormony, czyli wina kobiecego organizmu

Kobiece ciało ma to do siebie, że podlega bardzo silnej regulacji hormonalnej. Co miesiąc w kobiecym organizmie zachodzi istny huragan, który bardzo silnie odbija się również na tym, jak często kobieta ma ochotę się kochać. W drugiej połowie cyklu miesięcznego ochota na seks jest dużo mniejsza. Podobnie jest wtedy, kiedy kobieta niedawno urodziła dziecko. Tutaj dochodzi do bardzo silnego wydzielania oksytocyny oraz prolaktyny – hormonów, które z popędem płciowym nie mają zupełnie nic wspólnego. Ich obecność sprawia, że kobieta koncentruje się na dziecku, opiece nad nim, a seks schodzi na dalszy plan. Przez pewien czas może on nawet dla kobiety w ogóle nie istnieć. Stan ten nie trwa jednak wiecznie. Na ogół mija maksymalnie po pół roku. W wielu wypadkach jednak zdecydowanie szybciej.