Wszystkie kobiety marzą o bardzo przystojnym rycerzu na białym koniu, który zabierze je pewnego dnia do swojego zamku i uczyni królową. Tak naprawdę rzeczywistość jest jednak o wiele mniej bajkowa. Co prawda, dużo kobiet trafia w swoim życiu na porządnych i uczciwych mężczyzn, którzy przede wszystkim myślą o nich. Sumiennie chodzą do pracy oraz biorą zajęcia dodatkowe, aby tylko zarobić jak najwięcej pieniędzy i podnieść standard wspólnego życia. Jeśli dodatkowo tacy faceci nie mają nałogów i nie chodzą wieczorami po barach z kolegami, to kobiety mogą mówić, że udało im się trafić na dobre partie. Niestety, mnóstwo pań ma jednak zdecydowanie gorsze doświadczenia z mężczyznami. Są faceci, którzy obiecują im gruszki na wierzbie, chociaż nawet ich dobrze nie znają. Jak się to kończy? Naprawdę łatwo domyślić się, że bynajmniej nie szczęśliwym zakończeniem prosto z bajki. Obietnice nie mają pokrycia, a mężczyźni po jakimś czasie odchodzą do innych kobiet. Są też tacy, którzy prowadza podwójną grę i zajmują się dwiema paniami naraz. Takie sytuacje dzieją się coraz częściej, a faceci mają jednocześnie żonę i kochankę na boku. Bardzo duży odsetek mężczyzn ma również sporadyczne „skoki w bok”. Niemniej jednak, to też dopuszczenie się zdrady w stosunku do nie do końca świadomej tego faktu kobiety, która najczęściej czeka na zapracowanego męża z ciepłym obiadem. Miliony Polek zadają sobie pytanie, co jest główną przyczyną tego, że faceci zdradzają? Pokusiliśmy się o kilka wniosków w tej sprawie, a efekty naszej pracy możecie przeczytać poniżej.
Przyczyn, dla których mężczyźni zdradzają swoje kobiety jest co najmniej kilka. Niektórzy faceci prowadzą z pozoru w pełni poukładane życie. Mają dobrą pracę, w której zarabiają solidne pieniądze, ładną, kochającą żonę i dwójkę, trójkę dzieci. Nie brakuje im gotówki, nie muszą od nikogo pożyczać. Starcza im nie tylko na podstawowe potrzeby, ale również na te inne. Teoretycznie, życie jak z bajki. Niektórzy mężczyźni cały czas szukają jednak odpowiednich wrażeń. Jeśli w ich życiu nic się nie dzieje … to po prostu chcą to zmienić. Ciężko jest to racjonalnie wytłumaczyć. Czasami, jeśli wszystko układa się po ich myśli, to życie zaczyna być nudne oraz monotonne. Żona z czasem przestaje być atrakcyjna, jak kiedyś, i facet ma coraz mniejszą ochotę na seks z nią. Aby zaspokoić swoje potrzeby, musi znaleźć inną powierniczkę swoich problemów, choć tak naprawdę ich nie ma. Wielu facetów wiedzie bardzo poukładane życie, ale nie doceniają tego i cały czas szukają jakichś silnych, zewnętrznych bodźców. Często znajdują je w ramionach innej kobiety, która podnieca ich znacznie bardziej, niż żona. Niestety, takich przypadków jest coraz więcej, w których mężczyźni znudzeni rutyną szukają silniejszych wrażeń.
Czasami sytuacja jest zgoła odmienna. Dwójka młodych ludzi na samym początku swojego związku, którzy nie wyobrażają sobie życia bez siebie. Mają jednak kłopoty, co przekłada się na narastające między nimi napięcie. Mnóstwo takich osób ma problemy w pracy, a najczęściej złość jest wyładowywana na drugiej osobie ze związku. To oczywiście nie pomaga w budowaniu odpowiednich relacji. Mężczyźni nie potrafią poradzić sobie z całą sytuacją, a dodatkowo są mocno sfrustrowani żoną, która – według nich – o wszystko bezpodstawnie się czepia. Niestety, kiedy brakuje pieniędzy na najważniejsze rzeczy, pretekstów do awantur nie brakuje. Faceci często znajdują wtedy zrozumienie u innej kobiety i też dopuszczają się zdrady.
Inną grupą osób są seksoholicy. Tutaj sytuacja jest jeszcze inna. Tacy faceci są uzależnieni od miłości fizycznej i cały czas szukają zaspokojenia swoich potrzeb. Najczęściej jedna kobieta im nie wystarcza. Jak łatwo domyślić się, seksoholicy bardzo często zdradzają swoje żony czy partnerki życiowe. Dolegliwość, na którą chorują, nie pozwala im zapanować nad emocjami, co kończy się seksem z coraz to innymi partnerkami.  W tym przypadku trzeba podkreślić, że osoby cierpiące na tę przypadłość powinny się leczyć – zupełnie tak jak alkoholicy czy ludzie uzależnieni od narkotyków.